Świętowaliśmy 98 rocznicę odzyskania niepodległości

Wyjątkową oprawę miały w tym roku gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości, które w miniony piątek odbyły się w Jesionce. Tradycyjnie rozpoczęło je odśpiewanie hymnu narodowego i wciągnięcie flagi państwowej na maszt przed kościołem parafialnym. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości prowadzeni przez poczty sztandarowe weszli do Kościoła w którym odprawiono Msze świętą w intencji niepodległej ojczyzny. O muzyczną oprawę tej części uroczystości zadbała Orkiestra Dęta OSP Wiskitki.

Po zakończeniu liturgii w krótkim przemówieniu do zgromadzonych zwrócił się wójt Franciszek Grzegorz Miastowski, który podkreślał na nasze obowiązki względem Małej i Dużej Ojczyzny. Wójt przypominał również o potrzebie poczucia dumy narodowe oraz miłości do kraju.

Punktem kulminacyjnym programu obchodów święta niepodległości w Jesionce był koncert pieśni patriotycznych przygotowany przez Wilanowskie Towarzystwo Chóralne. Wspólne obcowanie z muzyczną tradycją patriotyczną przysporzyło obecnym wiele radości ze wspólnego świętowania niepodległości.

Na zakończenie pragniemy podziękować za oprawę uroczystości. Dzięki pocztom sztandarowym ze szkół i jednostek OSP oraz orkiestrze OSP Wiskitki obchody święta niepodległości w naszej gminie miały wyjątkowy charakter.

[Best_Wordpress_Gallery id=”12″ gal_title=”Święto Niepodległości 2016″]

Skip to content