Szkoła w Miedniewicach powiększy się o salę sportową

Symboliczny czek na 1 500 000 zł dofinansowania na budowę sali sportowej w Szkole Podstawowej w Miedniewicach z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika odebrał w poniedziałek (3.01) Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki Rafał Mitura. Podpisana została też umowa. Prace ruszą jeszcze w tym roku.

– To długo wyczekiwana inwestycja. Sala będzie służyć nie tylko szkole i celom sportowym ale też kulturalnym. Będą się w niej odbywały uroczystości i wydarzenia lokalne – mówił burmistrz.

Wraz nową salą gimnastyczną powstanie zaplecze sanitarno-techniczne w nim: wiatrołap, dwie szatnie z natryskami, WC, magazyn sprzętu, pokój nauczyciela, pomieszczenie do ćwiczeń indywidualnych i kotłownia. Wartość inwestycji to 3 mln zł. Prace ruszą jeszcze w tym roku i potrwają do 2024 r.

– Bardzo nas cieszy budowa sali sportowej. Czekaliśmy na nią od lat. Obecnie mamy salę, która nie jest wymiarowa. Nawet trudno jest w niej prowadzić uroczystości szkolne. Gdy powstanie sala gimnastyczna obecną przekształcimy na sale lekcyjne – zapowiada Bogumiła Kamińska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Miedniewicach.

Potrzebę wsparcia lokalnych inwestycji podkreśla również Adam Struzik.

– To dobry początek roku dla mazowieckich samorządów. Podpisujemy dziś dziewięć umów na 23 miliony złotych. Z punktu widzenia samorządów to inwestycja ważne, które mają różny charakter.  Gratuluję wszystkim beneficjentom – mówił marszałek.

– Jako radni województwa kierujemy się zasadą pomocniczości, by umacniać samorządy. Wiemy, że bardzo często budżety samorządów mocno się uszczuplają i to wsparcie jest możliwe przy współpracy – dodawał Wiceprzewodniczący Sejmiku Mazowieckiego Adam Orliński. 

Podpisanie umowy było też okazją do wręczenia gratulacji Adamowi Struzikowi, który od 20 lat sprawuje funkcję Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Tekst i fot. jp, UMiG Wiskitki

Skip to content