Targowisko w Wiskitkach oficjalnie otwarte

Cywilizacyjnym skokiem nazwał Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki Rafał Mitura obecne targowisko, porównując je do tego sprzed kilku lat. Inwestycja warta ponad 1 500 000 zł poprawi komfort zarówno handlujących, jak i kupujących. Gmina Wiskitki na jej realizację otrzymała wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w kwocie blisko 800 000 zł.

– Od pewnego czasu pytano mnie kiedy targowisko będzie otwarte. Nadszedł właśnie ten wyjątkowy dzień. Każdy, kto sięgnąłby pamięcią do roku 2018 czy 2019 wie, że to miejsce było zupełnie nieprzystosowane do handlu. To co otwieramy dzisiaj, to co proponujemy wszystkim tym którzy trudnią się handlem, to jest skok cywilizacyjny – mówił podczas otwarcia targowiska Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki Rafał Mitura.

Nowe targowisko posiada ogrodzone i zadaszone stanowiska handlowe, parking, alejki i budynek gospodarczy z toaletami. Całość oświetlają lampy ledowe zasilane z baterii solarnych

Burmistrz podkreślał, że nie było by tego targowiska, gdyby nie dobra współpraca z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem, który zawsze łaskawym okiem patrzy na miasto Wiskitki i wspiera różnego rodzaju inwestycje. A tych nie brakuje.

Poza budową targowiska Urząd Marszałkowski wspiera też inwestycje drogowe, oświetlenie dróg, sołectwa na terenie gminy, a jest ich 38.  Prawie wszystkie już skorzystały z tego wsparcia.  Do tego doliczyć należy jednostki OSP, policji, koła gospodyń, stowarzyszenia i wiele innych.

– To bardzo dobrze pokazuje, jak szerokie jest działanie marszałka i całego Sejmiku Województwa Mazowieckiego.  Przykładają wielką troskę nie tylko do dużych miast. Dzięki takim, czasami drobnym kwotom, spełniacie marzenia tych mniejszych miejscowości, mniejszych sołectw i za to bardzo serdecznie dziękuję. Mówmy o tym, że wiele się zmienia wokół nas, że widzimy to, i że dzięki temu nam żyje się nieco lżej, i nieco lepiej – mówił burmistrz kierując słowa do Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Adama Orlińskiego.

– Nie wiem czy zasłużyłem na podziękowania, ale to pokazuje że nasza współpraca jest na dobrym poziomie, że potrafimy ze sobą rozmawiać, że potrafimy się komunikować. Często spotykamy się, czy to tutaj Wiskitkach, czy w różnych miejscach Mazowsza, aby podpisywać umowy i tworzyć jakieś plany. Bardzo się cieszę, że mogę tu dzisiaj wspólnie z państwem być, że możemy dokonać tego uroczystego otwarcia – zaznaczał w swojej wypowiedzi Adam Orliński.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki Rafał Mitura, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Adam Orliński, Wiceprzewodniczący Rady Miasta i Gminy Wiskitki Hanna Lipińska i Kamil Michalczyk, sołtys Wiskitek Waldemar Zgiet, wykonawca Janusz Trzciński oraz przedstawicielka osób handlujących na targowisku.

Oprawę muzyczną zapewnił Zespół Ludowy Wiskitki pod kierownictwem Michała Paczkowskiego oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Wiskitkach. Atrakcja w postaci zabytkowego ciągnika z przyczepą to zasługa Bogdana Stygienki mieszkańca Gminy Wiskitki.

Tekst i fot. UMiG Wiskitki, jp

Skip to content