Trzy miliony dla Gminy Wiskitki

Aż 21 600 000 złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafiło do regionu żyrardowskiego. Trzy miliony z tej kwoty otrzymała Gmina Wiskitki. Dofinansowanie pozwoli na rozbudowę kanalizacji w Jesionce.

Polski Rząd wspiera inwestycje na ziemi żyrardowskiej na kwotę ponad 21 milionów złotych – poinformował w środę (9.12), podczas konferencji prasowej, minister Maciej Małecki.

Jak podkreślał Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to niespotykane wsparcie dla inwestycji w Polsce.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości zgromadził w nim ogromną kwotę 12 mld złotych. Pierwsze 6 mld już trafiły do samorządów we wrześniu tego roku. Z drugich 6 mld rozdysponowujemy w formie konkursów kwotę 4,3 mld zł. Gratuluję dobrych wniosków samorządowcom ziemi żyrardowskiej – mówił minister.

Zwracał uwagę, że te pieniądze poprawią jakość życia mieszkańców. W jego ocenie program inwestycji pozwala też polskim firmom pracować, utrzymywać zatrudnienie w dobie epidemii koronawirusa.

Chcemy by szerokim strumieniem pieniądze płynęły do polskich, często rodzinnych firm. Jestem pewien, że to nie ostatnia dobra wiadomość dla ziemi żyrardowskiej – zapewniał Maciej Małecki.

Jedyną gminą powiatu żyrardowskiego, która otrzymała dofinansowanie jest Gmina Wiskitki. Kwota wsparcia robi wrażenie – 3 mln zł.

Wielka radość w sercu wójta Gminy Wiskitki i mieszkańców. Za te pieniądze zostanie wykonany fragment kanalizacji w Jesionce. Poprawi się standard życia mieszkańców ale też inwestycja wpłynie na poprawę ochrony środowiska ponieważ Jesionka znajduje się na terenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego – podkreślał Rafał Mitura, wójt Gminy Wiskitki. Dziękuję i cieszę się, że udało się te pieniądze pozyskać. Cieszę się, że rząd Prawa i Sprawiedliwości podjął inicjatywę i wspiera samorządy. Tej pomocy do tej pory nie było – dodawał.

To już drugie dofinansowanie, które w ostatnim czasie udało się pozyskać Gminie Wiskitki. W pierwszym rozdaniu wiskicki samorząd otrzymał 790 000 zł na bieżące inwestycje prowadzone w 2020 roku.

Maciej Małecki podkreślał, że w zdobyciu dofinansowania znaczną rolę odegrał minister Łukasz Szumowski. Jak mówił ziemia Żyrardowska w osobie ministra Łukasza Szumowskiego ma swojego ambasadora.

To wsparcie to potwierdzenie, że nie ma już podziału na inwestycyjną Polskę A i B. Wielkie miasta, do których płynęły pieniądze i Polskę mniejszych miejscowości, takich jak na ziemi żyrardowskiej, gdzie mieszkańcy musieli wiele lat czekać na dotacje państwa. Dziś Polska lokalna jest oczkiem w głowie Prawa i Sprawiedliwości – mówił minister Małecki. – Trzymam kciuki za dobre rozstrzygnięcia przetargów i wykonania prac – dodawał.

tekst i fot. jp, UG Wiskitki

Skip to content