Uczniowie spisali się wspaniale

„Kierowco nie poluj na zebrach”. Z takim hasłem na ustach, wyposażenie w transparenty i kamizelki odblaskowe,  uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiskitkach w asyście policji wzięli udział w akcji mającej poprawić bezpieczeństwo pieszych.

Akcja „Kierowco nie poluj na zebrach” organizowana przez Komendę Powiatową Policji w Żyrardowie od kilku lat zawsze cieszy się dużym powodzeniem. Nie inaczej było i tym razem. Do udziału funkcjonariusze zaprosili uczniów Szkoły Podstawowej w Wiskitkach. Ci spisali się znakomicie. Przygotowali transparenty mające uświadomić kierowcom by zwracali szczególną uwagę zbliżając się do przejść dla pieszych.

Przy jednym z przejść w Wiskitkach, na dawnej DK 50, policjanci zatrzymywali auta i wraz z uczniami wręczali kierowcom ulotki promujące akcję. Po uśmiechach kierujących widać było, że nie mieli za złe krótkiego postoju. Wszyscy obiecywali „nie polować na zebrach”.

Po akcji odbyło się też spotkanie z uczniami w szkole. Młodsza aspirant Emilia Wielorańska wyjaśniała jakie znaczenie ma to, którą stroną drogi idziemy jeśli nie ma przy niej chodnika. Rozmawiała też z dziećmi o bezpiecznej drodze do szkoły.

Tekst i fot. jp, UG Wiskitki

Skip to content