W podziękowaniu za trud włożony w edukację i wychowanie naszych dzieci

„Nauczyciel to ten, który nie wtłacza a wyzwala,  nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje”. (prof. Janusz Legowicz)

Na zaproszenie Wójta Gminy Wiskitki – Franciszka Grzegorza Miastowskiego, we wtorkowe popołudnie, w auli dawnego Gimnazjum w Wiskitkach świętowaliśmy Gminny Dzień Nauczyciela. Wśród zaproszonych gości byli wszyscy obecni Dyrektorzy, Nauczyciele i Pracownicy Oświaty z terenu Gminy Wiskitki oraz jak co roku, z ogromną radością i przyjemnością gościliśmy wychowawców, którzy cieszą się zasłużoną emeryturą.

W pierwszej części wydarzenia uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiskitkach przedstawili żartobliwy spektakl, w którym w krzywym zwierciadle pokazano codzienne życie nauczycieli oraz uczniów. Usłyszeliśmy między innymi dramatyczną opowieść o napadzie terrorysty, który jedyne czego zażądał to zeszyt z pracą domową czy „cenną” radę, że należy uczyć się jak najmniej, ponieważ im więcej człowiek się uczy, tym więcej zapomina. Spektakl wywołał mnóstwo śmiechu na twarzach nauczycieli, którzy tak naprawdę na co dzień dźwigają na swoich barkach odpowiedzialność za jak najlepszą edukację i wychowanie naszych dzieci.

Następnie głos zabrał gospodarz uroczystości , Wójt Gminy Wiskitki –  Franciszek Grzegorz Miastowski który w swoim wystąpieniu bardzo mocno podkreślił wartość i społeczną rolę edukacji. Wyraził ponadto wdzięczność, szacunek i uznanie wszystkim Dyrektorom, Nauczycielom i Wychowawcom za codzienną pracę, pasję, oddanie i rzetelne wykonywanie powierzonych zadań. 

Jednakże realizacja zadań szkoły nie byłaby możliwa bez udziału Pracowników niepedagogicznych, którym również złożono serdeczne podziękowania za codzienny trud.

Życzenia dla Nauczycieli przekazał również Przewodniczący Rady Gminy Wiskitki.

Dla zaproszonych gości zgromadzonych w gimnazjalnej sali były przygotowane niespodzianki.  Wójt Gminy Wiskitki  Franciszek Grzegorz Miastowski wraz z Panią Beatą Stępniewską – Zastępcą Wójta Gminy Wiskitki oraz Panią Ewą Brzezińską – Dyrektorem Gminnego Centrum Edukacji w Wiskitkach wręczyli Dyrektorom oraz Nauczycielom Nagrody Wójta Gminy za osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze.

W roku 2017 zostali nagrodzeni następujący Dyrektorzy i nauczyciele:

Szkoła Podstawowa w Guzowie: Joanna Przybysz, Ewa Kozińska, Agnieszka Nadolska;

Szkoła Podstawowa w Miedniewicach: Bogumiła Kamińska, Małgorzata Ciężka

Szkoła Podstawowa we Franciszkowie: Ewa Frączkiewicz, Joanna Kopczewska, Katarzyna Bełc-Głusek

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiskitkach: Maciej Puchała, Dorota Łuczyńska, Dorota Mitrowska, Elżbieta Tkacz

Jeszcze raz gratulujemy nagrodzonym Dyrektorom i Nauczycielom, zaś wszystkim życzymy radości z efektów podejmowanych przedsięwzięć, entuzjazmu w dążeniu do wytyczonych celów, satysfakcji z sukcesów oraz wiele zdrowia i osobistego szczęścia.

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”87″ gal_title=”Dzień Nauczyciela 2017″]

Skip to content