Wakacje na wsi nie muszą być nudne

Malowanie nogami, zabawa w teatr, ekologiczna orkiestra, czy leśne podchody to tylko niektóre z wielu propozycji wakacyjnych, jakie przygotowało dla dzieci stowarzyszenie Kuźnia Inicjatyw „Wiskitki.org”. Spotkania odbywały się w okresie od 3 do 14 lipca w świetlicy parafialnej w Jesionce. Dzieci miały zapewnioną profesjonalną opiekę, drobny poczęstunek oraz całą masę ciekawych i kreatywnych zajęć.

– Bardzo nam zależało, żeby dzieci mieszkające w Gminie Wiskitki miały okazję w ciekawy sposób spędzić wakacyjny czas. Chcieliśmy też odciągnąć je od wszechobecnych telefonów, czy komputerów – mówi Jakub Kamiński, prezes Kuźni Inicjatyw „Wiskitki.org” – Udało nam się zebrać zespół świetnych wolontariuszy i przygotować wiele atrakcji.

W pierwszym tygodniu zajęć udział wzięło 27 dzieci, co potwierdza, że tego typu oferta zajęć była bardzo potrzebna. Każdy dzień miał swój temat. Był dzień sportu, dzień teatru, czy dzień muzyki. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy i sami wymyślili sobie nazwy. Były to: Dzikie Koty i Minionki. Tygodniowy cykl spotkań zakończyło wyjście do lasu pod przewodnictwem harcerzy z 77 Mazowieckiej Drużyny Harcerskiej im. Zawiszy Czarnego. Dzieci i rodzice zgodnie podkreślali, że tego typu inicjatywy są świetną propozycją na czas wakacji.

 

Fot. Kuźnia Inicjatyw „Wiskitki.org”

 

20170706_130650 DSCN0208 DSCN0223 DSCN0264 DSCN0274

Skip to content