Wielkie, strażackie święto

Strażacy powiatu żyrardowskiego obchodzili w czwartek (26.05) Dzień Strażaka. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele jednostek OSP z terenu powiatu oraz strażacy KP PSP w Żyrardowie. Uroczystość zakończyła parada wozów strażackich.

Hucznie obchodzono Dzień Strażaka w Żyrardowie. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele farnym Matki Bożej Pocieszania. Główne obchody odbyły się na placu Jana Pawła II. Wzięły w nich udział poczty sztandarowe oraz przedstawiciele jednostek OSP powiatu żyrardowskiego, strażacy KP PSP w Żyrardowie. Wśród zaproszonych gości był również Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki Rafał Mitura wraz z zastępcą Łukaszem Boczkowskim. Wspólnie przekazali na ręce Komendanta PSP w Żyrardowie st. bryg. Tomasza Cybul pamiątkowy topór strażacki.

Chcemy podziękować za dotychczasową współpracę. Za wsparcie na jakie Gmina Wiskitki zawsze mogła liczyć – mówił Rafał Mitura.

Podziękowanie miało symboliczny charakter ponieważ komendant, w związku z awansem, opuszcza wkrótce żyrardowską komendę. Również szef żyrardowskiej jednostki podziękował włodarzom miast, gmin oraz pozostałym służbom mundurowym za wspólną pracę na rzecz ochrony przeciwpożarowej wręczając pamiątkowe statuetki. Grawertony z rąk komendanta odebrali również przedstawiciele jednostek OSP w uznaniu wsparcia na jakie zawodowa jednostka może liczyć z ich strony.

Uroczystość była okazją do wręczenia medali, odznaczeń i awansów. Podczas obchodów można było obejrzeć strażackie auta oraz zapoznać się z historią jednostek OSP. Szczególną uwagę przyciągały zabytkowe auta, wśród których był również Star 25 z OSP Wiskitki pieszczotliwie zwany „Dziadkiem”.

teskt i fot. jp, UMiG Wiskitki

Skip to content