Wspomnienia półkolonii i Pikniku Rodzinnego w Działkach

W ostatnią niedzielę lipca, już po raz kolejny z inicjatywy sołtysa oraz Przewodniczącego Rady Gminy Wiskitki Andrzeja Lemańskiego odbył się Piknik Rodzinny, na który licznie przybyli mieszkańcy Działek.

Witając przybyłych gości pan Lemański podziękował osobom, które aktywnie włączyły się w organizację wspólnej imprezy, ponieważ jak sam powiedział –„sołtys nie byłby w stanie sobie z tym poradzić, jak zawsze tak i tym razem znalazły się chętne osoby, które wsparły moją inicjatywę (…) i za to chciałbym im bardzo podziękować. Pomagało bardzo wiele osób, zarówno dorośli jak i dzieci, które porządkowały wspólnie z dorosłymi teren.”  W szczególny sposób zwrócił się do Państwa Marzeny i Andrzeja Bodychów, Państwa Wioletty i Sławomira Bodychów, Państwa Agnieszki i Edwarda Topolskich oraz Pani Iwony Lemańskiej.

Organizatorzy zaplanowali na ten dzień mnóstwo atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i tych trochę starszych. Na uczestników czekała m.in. zjeżdżalnia, którą wsparł finansowo Wójt Gminy Wiskitki Franciszek Grzegorz Miastowski, rozgrywki tenisa stołowego, zawody strzeleckie z łuku oraz karabinka pneumatycznego zorganizowane we współpracy z Klubem Strzeleckim „Strzelec” z Żyrardowa oraz pyszny poczęstunek.

Piknik Rodzinny był zwieńczeniem półkolonii zorganizowanych dla dzieci z Działek, które rozpoczęły się w dniu 25 lipca.

W sali OSP Działki dzieci miło spędzały czas wraz ze swoimi rówieśnikami wykonując różne zadania z użyciem najróżniejszych przedmiotów bawiąc się ale i wykonując prace.  W ramach półkolonii dzieciaki zwiedziły Muzeum Mazowsza Zachodniego oraz Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie , gdzie uczestniczyły w warsztatach pt. „projektowanie z lnu”

Podsumowując realizację zadań, pan sołtys podziękował paniom, które jak co roku zaangażowały się w prowadzenie zajęć, tj. pani Lidii Piskorz oraz Elżbiecie Leksińskiej. Pan Lemański podziękował również paniom, które pomagały prowadzącym zajęcia paniom: Anecie Cynkier, Kasi Szczypcie oraz Iwonie Lemańskiej.

Na ten cel pozyskano środki z LGD „Kraina Rawki”, z funduszu sołeckiego, ale też i sołtys Andrzej Lemański dołożył ze swojej diety radnego.

O sukcesie zarówno samych półkolonii jak i Pikniku świadczyć mogą liczne zapytania o  to czy w przyszłym roku również będą zorganizowane takie zajęcia i piknik.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Fot. Andrzej Lemański

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”79″ gal_title=”Piknik w Działkach 2017″]

Skip to content