Zakończenie obchodów Jubileuszu 250-lecia koronacji Obrazu Świętej Rodziny

W minioną niedzielę zakończyły się uroczystości związane z obchodami Jubileuszu 250-lecia koronacji cudownego Obrazu Świętej Rodziny w Miedniewicach. Program obchodów obejmował łącznie pięć dni. Uroczystości rozpoczęły się w sobotę 3 czerwca br.

Na zakończenie uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez Biskup Józefa Zawitkowskiego została poświęcona kopia cudownego obrazu i chorągiew jubileuszowa. Feretron z cudownym obrazem jest darem Gminy Wiskitki z okazji Jubileuszu, zaś chorągiew jest darem parafii. Według zapowiedzi księdza proboszcza o. Jana Krzysztofa Oniszczuka, w najbliższym czasie kopia cudownego Obrazu Świętej Rodziny nawiedzi domy miedniewickich parafian. Podczas tej osobistej wizyty, każda rodzina będzie mogła w bliskiej relacji ze Świętą Rodziną wypraszać potrzebne łaski i składać dziękczynienie za otrzymane wstawiennictwo.  

Po zakończeniu uroczystości kościelnych miało miejsce rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu na najlepsze prace literackie i plastyczne na temat Sanktuarium oraz koncert pieśni maryjnych i patriotycznych w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Zapraszamy również do odsłuchania fragmentów pieśni w wykonaniu Artystów.

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”67″ gal_title=”Miedniewice_11.06.2017_zakończenie”]

 

Skip to content