Złote Gody w Gminie Wiskitki

„Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas gdy kocha się zawsze w radości i smutku bez względu na dobry czy zły los.” Jan Paweł II

Znaczenie tych słów doskonale znają szanowni Jubilaci, którzy w minioną sobotę w świętowali 50-tą rocznicę ślubu.

Na zaproszenie Pana Franciszka Grzegorza Miastowskiego – Wójta Gminy Wiskitki oraz Pani Wiesławy Zdunek – Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego do Urzędu Gminy w Wiskitkach przybyło sześć par małżeńskich, które świętowały swoje Złote Gody. Jubilatom towarzyszyli członkowie rodziny  oraz przyjaciele.

Jubileuszowe uroczystości, podczas których pary małżeńskie dekorowane są „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” w naszej gminie mają długą tradycję. Już od wielu lat, na wniosek Wójta Gminy, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznaje te wyjątkowe odznaczenia.

W dniu 20 kwietnia 2018 r. Pan Wójt wręczył je:

Jadwidze i Stefanowi Janickim z Janówka

Danucie i Sylwestrowi Janickim z Janówka

Zofii i Stanisławowi Knopik z Nowych Kozłowic

Krystynie i Andrzejowi Machnik z Guzowa

Wandzie i Tadeuszowi Przygodzińskim z Franciszkowa

Janinie i Andrzejowi Rudawym z Miedniewic

Takie chwile przypominają, ze najważniejsza w  życiu każdego człowieka jest miłość, bo tylko ona jest w stanie przetrwać każdą burzę i każdą zawieruchę w życiu. Małżeństwo uczy nas pokory, cierpliwości oraz wybaczania. Każdego dnia wspólnego życia.

Jesteśmy dumni, że w naszej  gminie coraz więcej par małżeńskich może poszczycić się tak długim stażem. Jest to piękny przykład dla młodych pokoleń, że miłość, życzliwość i wzajemny szacunek jest gwarantem szczęśliwego małżeństwa.

Swoją życiową postawą, drodzy Jubilaci, dajecie nam wszystkim przykład jak przejść przez życie będąc szczęśliwymi ludźmi. Pokazujecie młodym pokoleniom, jak ważne są więzy rodzinne i małżeńskie, jak ważne jest rozumienie prawdziwej miłości. Jesteście dowodem tego, że małżeństwo i jego nierozerwalność, a tym samym rodzina są najważniejsze. To jest podstawa dla funkcjonowania lokalnych społeczności i dla naszej Ojczyzny „ Tymi słowami Pan Wójt Miastowski wyraził swój głęboki szacunek i uznanie dla małżeństw, które obchodziły  swoje wielkie święto.

W imieniu Jubilatów, głos zabrał pan Stanisław Knopik, który w słowach podziękowania skierowanych słowa do Pana Wójta oraz Pani Kierownik USC podkreślił, że najważniejszym skarbem zarówno dla niego jak i małżonki jest szczęśliwa i kochająca rodzina.

Potwierdzeniem tych słów była obecności prawie stu osób na uroczystościach jubileuszowych towarzyszących naszym dostojnym Jubilatom.

Był to wyjątkowy czas pięknych życzeń i wspomnień oraz rodzinnej i serdecznej atmosfery.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z teg wyjątkowego wydarzenia

[Best_Wordpress_Gallery id=”105″ gal_title=”50 lecie_042018″]

 

Skip to content