II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Konstytucji RP w Gimnazjum w Wiskitkach

5 czerwca 2017 r. w budynku Gimnazjum w Wiskitkach  odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Konstytucji RP pod honorowym Posła na Sejm Macieja Małeckiego- Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Wójta Gminy Wiskitki Franciszka Grzegorza Miastowskiego. Do rywalizacji w stanęły cztery szkoły: Zespół Szkół Nr 1 w Żyrardowie, Gimnazjum w Wiskitkach, Gimnazjum w Puszczy Mariańskiej, Zespół Szkół nr 3 w Żyrardowie. Uroczystość swoją obecnością uświetnili Poseł na Sejm Maciej Małecki, Wójt Gminy Wiskitki Franciszek Grzegorz Miastowski, Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Lemański i radny Leszek Kopczewski. W skład jury konkursu weszli: Poseł na Sejm Maciej Małecki jako przewodniczący, Łukasz Gołębiowski dyrektor biura poselskiego, Grzegorz Rębielewski – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Liceum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wiskitkach.

Na początku konkursu Agnieszka Nadolska i Beata Ludwiczak przybliżyły wszystkim zebranym gościom jego założenia. Konkurs bowiem został zorganizowany z myślą aby młodzi ludzie w dzisiejszych czasach, zwrócili uwagę na rzecz tak poważną jak najważniejsze prawo w kraju, czyli na ustawę zasadniczą. Aby wiedzieli jakie przysługują jej prawa, w jaki sposób funkcjonują najważniejsze organy państwa. Jak przyznał Poseł na Sejm Maciej Malecki, dobrze że są takie inicjatywy, w których młodzież może pokazać zainteresowanie sprawami własnego państwa.

Od początku trwania konkursu można było zauważyć rywalizację między zespołami, które mające do wyboru pytania za 1, 2 lub 3, wybierały te najwyżej punktowane. W przypadku gdy któryś z zespołów nie odpowiedział na pytanie inne mogły zgłosić chęć odpowiedzi i uzyskać dodatkowe punkty.

Po zaciętej walce nagrodę główną dyski zewnętrzne zdobyli uczniowie z Gimnazjum w Wiskitkach – Magdalena Dziakiewicz, Weronika Bodych, Dawid Grochowski przygotowani przez Marzenę Siekierską. Kolejne miejsca na podium i nagrody otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Żyrardowie przygotowani Edytę Słojewską-Zdun i Mariusza Szewczyka oraz uczniowie z  Gimnazjum w Puszczy Mariańskiej przygotowani przez Andrzeja Kajkę.

Po części konkursowej zaproszono wszystkich gości na słodki poczęstunek, po którym rozdano nagrody. Organizacja konkursu nie byłaby możliwa gdyby nie zaangażowanie znacznej grupy osób. W pierwszej kolejności trzeba wymienić patronów honorowych, a  zarazem sponsorów nagród Posła na Sejm Macieja Małeckiego i  Wójta Gminy Wiskitki Franciszka Grzegorza Miastowskiego. Zainteresowanie konkursem i miłe słowa gości o dobrej  organizacji utwierdzają w przekonaniu, że w przyszłym roku znów zaprosimy do rywalizacji  inne szkoły.

 

Agnieszka Nadolska

nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie

[Best_Wordpress_Gallery id=”60″ gal_title=”II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Konstytucji RP”]

 

Skip to content