Na pomoc bezdomnym zwierzętom

Alicja Więckowska, Julia Janeczek, Dominika Matyjek i Daria Biela to uczennice klasy VI Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II we Franciszkowie, które postanowiły pomóc bezdomnym zwierzętom żyjącym w żyrardowskim schronisku. Koleżanki wspólnie podjęły się zorganizowania w szkole zbiórki produktów dla podopiecznych żyrardowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Zachęcone przez wychowawcę i pełne zapału rozpoczęły akcje informacyjną wśród uczniów wszystkich klasach. Informowały jak długo potrwa zbiórka ale przede wszystkim co najlepiej przekazać zwierzakom. Liczyły mocno na wsparcie swoich kolegów i koleżanek i jak się okazało nie przeliczyły się. Zorganizowania w szkole zbiórki karmy oraz innych niezbędnych środków do opieki and zwierzakami pozytywnie zaskoczyła same organizatorki.

W akcję włączyli się uczniowie wszystkich klasy. Młode wolontariuszki otrzymały karmę dla psów i kotów, kojce i zabawki dla kotów. Zachęceni zapałem swoich dzieci w akcję włączyli się również rodzice uczennic-wolontariuszek, którzy zaoferowali transport zebranych produktów do schroniska.

Gratulujemy zaangażowania i sukcesu młodym wolontariuszkom, podopiecznym Agaty Kopczewskiej – wychowawcy klasy VI. Mamy nadzieję, że po raz kolejny zorganizują podobną akcję i wesprą żyrardowskie schronisko.

Skip to content