Pani Wiktoria przeżyła wiek

100 lat, a dokładnie 36 525 dni temu (30 listopada 1922 roku) urodziła się Wiktoria Olczak, mieszkanka Franciszkowa. W dniu setnych urodzin Panią Wiktorię odwiedził Rafał Mitura – Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki, wręczając bukiet kwiatów, gratulacje oraz drobny upominek. Życzył, by zdrowie pozwoliło cieszyć się przez kolejne lata miłością bliskich i ciepłem rodzinnego domu.

100 lat w historii świata to wiele odkryć i ważnych dat zmieniających i kształtujących naszą rzeczywistość. W listopadzie 1922 roku odbywają się w Polsce wybory do Sejmu I kadencji i Senatu, na świecie Howard Carter odkrywa grobowiec faraona Tut-Ech-Amona i wchodzi do jego wnętrza. Natomiast, bogatą historię naszej gminy może wspomnieć urodzona we Franciszkowie, w wielodzietnej rodzinie Wiktoria Olczak. Kobieta dorasta w rodzinnej miejscowości, mając 17 lat wychodzi za mąż. Czasy jej młodości, to burzliwe czasy naszej historii (chociażby II wojna światowa). Razem z mężem żyjąc skromnie, wychowują pięcioro dzieci – trzech synów i dwie córki. Niestety życie Pani Wiktorii nie rozpieszczało. Wszyscy synowie już zmarli. Mąż Pani Wiktorii umiera w 1997 roku. Od tego czasu Wiktoria Olczak zostaje pod opieką córek i lekarzy. W jesieni życia jest osobą niepełnosprawną i niewidomą.

Pomimo przeciwności losu Pani Wiktoria świętuje setne urodziny. Radością napawa jej serce kochająca rodzina. Ma 13. wnucząt, 22. prawnucząt i 27. praprawnucząt, które chętnie ją odwiedzają i wspierają. Jeszcze raz gratulujemy pięknego wieku Drogiej Jubilatce!

Skip to content