Pasowanie na Ucznia w Guzowie

Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie była trzecią z terenu naszej Gminy, której uczniowie pierwszych klas złożyli uroczyste ślubowanie uprawniające ich do pełnoprawnego korzystania z praw i przywilejów uczniowskich.

W miniony piątek piętnaścioro uśmiechniętych Pierwszaków przeżyło jeden z najważniejszych dni swojej szkolnej przygody.

Punktualnie o godz. 10.00 rozpoczęły się oficjalne uroczystości.

W imieniu Pani Joanny Przybysz – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie, uczniów, Rodziców oraz zaproszonych gości , wśród których była Pani Beata Stępniewska – Zastępca Wójta Gminy Wiskitki oraz Pan Rafał Mitura – Przewodniczący Rady Gminy, przywitała Pani Ewa Kozińska – Wychowawca I klasy.

Pani Kozińska była autorką programu uroczystości Pasowania oraz osobą odpowiedzialną za przygotowanie Pierwszaków.

Zgodnie z tradycją „Pasowania na Ucznia” zanim Pierwszaki mogli dostąpić zaszczytu ślubowania „na sztandar” musieli zdać trudny egzamin i zaprezentować zebranym gościom swoje umiejętności oraz wykazać się nie lada wiedzą.

Uczniowie pod pilnym okiem Pań Nauczycielek przygotowali program, który wzbudził uznanie wszystkich zebranych na szkolnej sali.

W pierwszej części przedstawienia Dzieci bardzo ładnie się przedstawiły wymieniając swoje talenty i umiejętności podkreślając jednocześnie korzyści jakie odniesie Szkoła z faktu, że są jej uczniami następnie w części rozrywkowej goście mieli przyjemność oglądać tańce Boogie Woogie oraz Krakowiaczek.

Niespodzianką zarówno dla Pierwszaków jak i dla zgromadzonych dorosłych była wizyta niezwykłego gościa… samego druha Aleksandra Kamińskiego! Dzieci nie dały się zaskoczyć i bardzo szybko odgadły kim jest tajemniczy gość. Wizyta patrona szkoły nie była przypadkowa. Przybył on bowiem na spotkanie aby sprawdzić czy dzieci zdobyły już odpowiednią wiedzę aby być uczniami szkoły noszącej jego imię.

Mimo, iż pytania były bardzo trudne, bo dotyczyły zarówno naszego Kraju, Szkoły, Urzędu Gminy oraz osób zajmujących kierownicze stanowiska to Pierwszaki poradziły sobie z nimi doskonale bezbłędnie odpowiadając na wszystkie z nich. 
Akcentem kończącym egzaminacyjny występ było zatańczenie, wśród aplauzu i zachwytu gości, przepięknego Poloneza Ogińskiego.

Po tak pięknej prezentacji, decyzja Komisji Egzaminacyjnej nie mogła brzmieć inaczej niż tylko – zaliczone!

Po czym uroczyście wprowadzono Sztandar Szkoły, odśpiewano Hymn Narodowy i uczniowie złożyli ślubowanie, w którym zobowiązali się m.in. do bycia dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i Szkoły oraz do uczenia się jak kochać swoją Ojczyznę.

Jak się okazało, w Szkole w Guzowie ślubują nie tylko Pierwszaki. Również Rodzice, w obecności wszystkich zebranych uroczyście wypowiedzieli słowa przysięgi i zobowiązali się do wspierania swoich dzieci, słuchania ich oraz pozwalania na popełnianie błędów.

W kolejnej części uroczystości Pani Dyrektor Joanna Przybysz dużą, piękną kredką dokonała aktu pasowania wszystkich Pierwszaków na Uczniów.

Z okazji tego wydarzenia nie mogłoby się obyć bez prezentów ufundowanych przez Wójta Gminy Wiskitki oraz Radę Rodziców. 
W imieniu Wójta Gminy Wiskitki Pana Franciszka Grzegorza Miastowskiego list gratulacyjny odczytała Pani Beata Stępniewska – Zastępca Wójta Gminy Wiskitki.

W swoich słowach skierowanych do Pierwszaków, Pan Wójt wyraził przekonanie, że lata spędzone w Szkole w Guzowie będą fascynującą drogą zdobywania wiedzy, kształcenia umiejętności oraz zdobywania przyjaciół.

Gratulacje Uczniom pierwszych klas złożył również Pan Przewodniczący Rady Gminy – Rafał Mitura.

Po tak emocjonujących wydarzeniach Uczniowie udali się na zasłużony, pyszny słodki poczęstunek specjalnie dla nich przygotowany przez Radę Rodziców.

Uczniom gratulujemy i życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, bardzo dobrych wyników w nauce oraz zawiązywania przyjaźni, które przetrwają wiele lat.

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”93″ gal_title=”Guzów_pasowanie 2017″]

Skip to content