Związani sercami z Profesorem od 22 lat

Delegacja Szkoły Podstawowej im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach na czele z  dyrektor Bogumiłą Kamińską uczestniczyła w XXIX Koncercie “Serce za serce” Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu. Szkoła została wyróżniona przez kapitułę fundacji nagrodą “Przyjaciel Fundacji”.

– Nagroda ta jest zwieńczeniem dwudziestodwuletniej współpracy z fundacją. Bardzo dziękuję za wyróżnienie. Tak naprawdę to dzięki prof. Zbigniewowi Relidze rozpoczęła się współpraca z Rodziną Profesora, Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu oraz wieloma osobami i instytucjami, które współpracowały z Profesorem – przypomniała Bogumiła Kamińska odbierając statuetkę.

Towarzyszyli jej uczniowie – Julia Migda i Bartosz Szymański.

Podczas ceremonii prowadzący przedstawił krótką informację o miedniewickiej szkole. Przypomniano, że to tutaj urodził się Profesor i tu rozpoczął swoją edukację. Szkoła nosi imię Profesora Zbigniewa Religi od 1999 roku i jest pierwszą szkołą, która nosi to imię. Od tego czasu rozpoczęła się przyjaźń z Rodziną Profesora, Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu oraz współpracownikami Profesora.

– Ze swojej strony pragniemy dodać, że cała społeczność szkoły jest nieocenionym strażnikiem  pamięci o Profesorze i stanowi wzór dla innych szkół imienia profesora  Zbigniewa Religi, których obecnie jest w Polsce kilkanaście – mówili prowadzący.

Po części oficjalnej delegacja szkoły uczestniczyła w koncercie w wykonaniu artystów Teatru Rozrywki w Chorzowie. Przed publicznością zaprezentowali się soliści, orkiestra, chór i balet w najpiękniejszych przebojach muzyki filmowej.

Źródło: SP Wiskitki

Oprac. jp UMiG Wiskitki, FOT. Paweł Janicki, SP Miedniewice

Skip to content